Eaton 197841 E57PS-18SPN5-C2 Threaded Barrel Inductive Proximity Sensor, M18 PNP E57P Performance 48V 5 mm 0 V ac 30 V
Κωδικός Προϊόντος της RS: 253-035Κατασκευαστής: EatonΚωδικός Κατασκευαστή: 197841 E57PS-18SPN5-C2
brand-logo
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Eaton
Thread Size
M18
Product Type
Inductive Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65.9mm
IP Rating
IP69
Terminal Type
Cable
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
48V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metallic Object
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
Maximum AC Voltage
0V ac
Depth
18mm
Maximum Switching Frequency
1200Hz
Shielding
Shielded
Series
E57P Performance
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Mexico
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Eaton
Thread Size
M18
Product Type
Inductive Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65.9mm
IP Rating
IP69
Terminal Type
Cable
Mount Type
Flush
Maximum Supply Voltage
48V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metallic Object
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
Maximum AC Voltage
0V ac
Depth
18mm
Maximum Switching Frequency
1200Hz