Epcos 470μF Electrolytic Capacitor 400V dc, Snap-In - B43505A9477M
Κωδικός Προϊόντος της RS: 496-1785Κατασκευαστής: EPCOSΚωδικός Κατασκευαστή: B43505A9477M
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Epcos
Capacitance
470µF
Voltage
400V dc
Mounting Type
Snap-In
Technology
Electrolytic
Dimensions
35 (Dia.) x 50mm
Height
50mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
35mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
5000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
190mΩ
Series
B43505
Ripple Current
2.2A
Λεπτομέρειες Προϊόντος
B43505 Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
KEMET 470 μF Capacitor 400 V dc, Snap-in - PEH536VDG3470M3
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Epcos
Capacitance
470µF
Voltage
400V dc
Mounting Type
Snap-In
Technology
Electrolytic
Dimensions
35 (Dia.) x 50mm
Height
50mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
35mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
5000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
190mΩ
Series
B43505
Ripple Current
2.2A