KOA 100 Ω Ceramic Resistor 5 W 1 % BWR5C1000F
Κωδικός Προϊόντος της RS: 182-5803Κατασκευαστής: KOAΚωδικός Κατασκευαστή: BWR5C1000F
brand-logo
Προβολή όλων σε Through Hole Resistors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
KOA
Resistance
100Ω
Product Type
Resistor
Resistor Type
Metal Oxide Film
Power Rating
5W
Tolerance ±
1%
Voltage
350V
Axial/Radial
Axial
Technology
Ceramic
Series
BWR
Automotive Standard
No
Lead Pitch Radial
35mm
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Standards/Approvals
EU
Width
9.5mm
Height
9.5mm
Length
22mm
Temperature Coefficient
+100 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
Χώρα Προέλευσης
Japan
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Brand
KOA
Resistance
100Ω
Product Type
Resistor
Resistor Type
Metal Oxide Film
Power Rating
5W
Tolerance ±
1%
Voltage
350V
Axial/Radial
Axial
Technology
Ceramic
Series
BWR
Automotive Standard
No
Lead Pitch Radial
35mm
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Standards/Approvals
EU
Width
9.5mm
Height
9.5mm
Length
22mm
Temperature Coefficient
+100 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm