KOA 470 Ω Ceramic Resistor 2 W 10 % PCF2C471K
Κωδικός Προϊόντος της RS: 178-6298Κατασκευαστής: KOAΚωδικός Κατασκευαστή: PCF2C471K
brand-logo
Προβολή όλων σε Through Hole Resistors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
KOA
Resistance
470Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Ceramic
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Axial/Radial
Axial
Technology
Ceramic
Series
PCF
Automotive Standard
AEC-Q200
Lead Pitch Radial
38mm
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
EU, UL
Width
7mm
Temperature Coefficient
-700 to -1800 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm
Χώρα Προέλευσης
Japan
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Προδιαγραφές
Brand
KOA
Resistance
470Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
2W
Resistor Type
Tolerance ±
10%
Voltage
400V
Axial/Radial
Axial
Technology
Series
PCF
Automotive Standard
AEC-Q200
Lead Pitch Radial
38mm
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
200°C
Height
7mm
Length
19mm
Diameter
7mm
Standards/Approvals
EU, UL
Width
7mm
Temperature Coefficient
-700 to -1800 ppm/K
Lead Diameter
0.8mm