Microchip MIC4680-3.3YM, 5-Channel DC/DC Switching Regulator, Fixed, 3.3 V, 1.23 V 8-Pin, SOIC
Κωδικός Προϊόντος της RS: 177-0707Κατασκευαστής: MicrochipΚωδικός Κατασκευαστή: MIC4680-3.3YM
brand-logo
Προβολή όλων σε DC-DC Converters ICs
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
DC/DC Switching Regulator
Maximum Output Voltage
3.3V
Minimum Input Voltage
4V
Maximum Input Voltage
34V
Maximum Output Current
1.3A
Topology
Buck
Output Type
Fixed
Maximum Switching Frequency
200kHz
Mount Type
Surface
Package Type
SOIC
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
8
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
4.93mm
Height
1.48mm
Standards/Approvals
No
Series
MIC4680
Minimum Output Voltage
1.23V
Automotive Standard
No
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Product Type
DC/DC Switching Regulator
Maximum Output Voltage
3.3V
Minimum Input Voltage
4V
Maximum Input Voltage
34V
Maximum Output Current
1.3A
Topology
Buck
Output Type
Fixed
Maximum Switching Frequency
200kHz
Mount Type
Surface
Package Type
SOIC
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
8
Maximum Operating Temperature
125°C
Length
4.93mm
Height
1.48mm
Standards/Approvals
Series
MIC4680
Minimum Output Voltage
1.23V