Microchip Split Gate 2 MB SPI Flash Memory 8-Pin SOIC, SST25LF020A-33-4I-SAE
brand-logo
Προβολή όλων σε Flash Memory
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Memory Size
2MB
Product Type
Flash Memory
Interface Type
SPI
Package Type
SOIC
Pin Count
8
Maximum Clock Frequency
33MHz
Mount Type
Surface
Cell Type
Split Gate
Minimum Supply Voltage
3V
Maximum Supply Voltage
3.6V
Timing Type
Synchronous
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
1.5mm
Length
5mm
Standards/Approvals
No
Number of Bits per Word
8
Supply Current
10mA
Maximum Random Access Time
12ns
Series
SST25
Automotive Standard
No
Number of Words
256K
Λεπτομέρειες Προϊόντος
SST25LF020A Serial SPI SuperFlash® Memory
Flash Memory, Microchip
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Προδιαγραφές
Memory Size
2MB
Product Type
Interface Type
SPI
Package Type
SOIC
Pin Count
Maximum Clock Frequency
33MHz
Mount Type
Surface
Cell Type
Split Gate
Minimum Supply Voltage
3V
Maximum Supply Voltage
3.6V
Timing Type
Synchronous
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Height
1.5mm
Length
5mm
Standards/Approvals
Number of Bits per Word
Supply Current
10mA