Murata Power Solutions OKL-T/3-W12 DC/DC Converter, 0.59V dc, 5.5 V dc/ 3 A, 12V dc Input, 4.5V, Surface, 85 °C Max Temp
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
DC/DC Converter
Output Voltage 1
0.59, 5.5V dc
Maximum Input Voltage
12V dc
Minimum Input Voltage
4.5V
Mount Type
Surface
Number of Outputs
1
Ripple and Noise
37mV Pk-Pk
Output Voltage Adjustment Range
0.591 to 5.5 V dc
Output Current 1
3A
Package Type
Case C83
Maximum Output Power
15W
Depth
6.2mm
Length
12.19mm
Weight
1.6g
Standards/Approvals
RoHS
Width
12.19mm
Series
OKL-T/3-W12
Efficiency
93%
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C
Χώρα Προέλευσης
Japan
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Murata 3A Single Output Regulated Non-Isolated DC-DC Converter - OKL Series
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Συσκευασία Παραγωγής (Ταινία)
1
Συσκευασία Παραγωγής (Ταινία)
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
DC/DC Converter
Output Voltage 1
0.59, 5.5V dc
Maximum Input Voltage
12V dc
Minimum Input Voltage
4.5V
Mount Type
Surface
Number of Outputs
Ripple and Noise
37mV Pk-Pk
0.591 to 5.5 V dc
Output Current 1
3A
Package Type
Case C83
Maximum Output Power
15W
Depth
6.2mm
Length
12.19mm
Weight
1.6g
Standards/Approvals
RoHS
Width
12.19mm
Series
OKL-T/3-W12
Efficiency
93%
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
85°C