Nichicon 68 μF Capacitor 100 V dc, Surface Mount Solder - UCD2A680MNQ1MS
Κωδικός Προϊόντος της RS: 715-1486Κατασκευαστής: NichiconΚωδικός Κατασκευαστή: UCD2A680MNQ1MS
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS 2002/95/EC
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA
Leakage Current
3μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
CD
Χώρα Προέλευσης
China
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
68μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
13.5mm
Polarity
Polar
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS 2002/95/EC
Tolerance ±
20%
Ripple Current
500mA