Nichicon 470 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - UPM1E471MPD PC Pin
Κωδικός Προϊόντος της RS: 520-1523Κατασκευαστής: NichiconΚωδικός Κατασκευαστή: UPM1E471MPD
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Polarity
Polar
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
PC Pin
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
EU, RoHS
Leakage Current
4μA
Tolerance
±20 %
Series
PM
Automotive Standard
No
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Nichicon PM Series Electrolytic Capacitors
Nichicon PM Series Aluminium Electrolytic Capacitors are high reliability, low impedance products that have a 5000-hour load life and are compliant to the RoHS directive (2011/65/EU). The PM series features a wide temperature range, a rated voltage range of 6.3 V to 450 V, and high ripple current.
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1E471 Radial Lead
Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Polarity
Polar
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
PC Pin
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
EU, RoHS
Leakage Current
4μA
Tolerance
±20 %
Series
PM
Automotive Standard
No
Λεπτομέρειες Προϊόντος