Nichicon 330 μF Capacitor 100 V dc, Radial, Through Hole - UPW2A331MHD Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 167-8076Κατασκευαστής: NichiconΚωδικός Κατασκευαστή: UPW2A331MHD
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
4μA
Tolerance
±20 %
Series
PW
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
PW Series Radial 50 to 450V
PW Aluminium Electrolytic Capacitors
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic - ECA2AHG331
Panasonic - ECA2AHG331Κατασκευαστής: Panasonic
P.O.A.Μονάδας (Σε μία Σακούλα των 50) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα Κουτί των 50) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
P.O.A.
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic - ECA2AHG331
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
330μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
4μA
Tolerance
±20 %
Series
PW
Automotive Standard
No
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
PW Series Radial 50 to 450V