Nichicon 100μF Electrolytic Capacitor 6.3V dc, Through Hole - USR0J101MDD
Κωδικός Προϊόντος της RS: 475-8696Κατασκευαστής: NichiconΚωδικός Κατασκευαστή: USR0J101MDD
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
100µF
Voltage
6.3V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 7mm
Height
7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
2000h
Lead Pitch
2mm
Ripple Current
78mA
Leakage Current
3 μA
Series
SR
Tolerance
±20%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
SR Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 100 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - ECEA0JKS101 Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
P.O.A.
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
100µF
Voltage
6.3V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Aluminium Electrolytic
Dimensions
5 (Dia.) x 7mm
Height
7mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
5mm
Maximum Operating Temperature
+85°C
Lifetime
2000h
Lead Pitch
2mm
Ripple Current
78mA
Leakage Current
3 μA
Series
SR
Tolerance
±20%