Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - ECA1JHG100 Radial Lead
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
NHG Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
RS PRO 10 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
10μF
Product Type
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
NHG Series