Panasonic 2.2 μF Capacitor 100 V dc, Radial, Through Hole - ECA2AHG2R2 Radial Lead
Capacitance
2.2μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
NHG Series
Capacitance
2.2μF
Product Type
Capacitor
Height
11mm
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
1000 h
Tolerance
±20 %
Series
NHG
Dissipation Factor
8%