Panasonic 2.2 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECEA1HN2R2U Radial Lead
Capacitance
2.2μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Bipolar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
6.3μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Panasonic SU Bi-Polar Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 2.2μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Through Hole - ECEA1HKS2R2
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
RS PRO 2.2μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 100V dc, Through Hole
Panasonic 1μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Through Hole - ECEA1HN010U
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 25) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
2.2μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Bipolar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
2mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
6.3μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Panasonic SU Bi-Polar Series