Panasonic 47 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - ECEA1HN470U Radial Lead
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Bipolar
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
73.5μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Panasonic SU Bi-Polar Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
RS PRO 47μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 100V dc, Through Hole
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
47μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Polarity
Bipolar
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
85°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
73.5μA
Tolerance
±20 %
Series
SU-A (Bi-Polar)
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Panasonic SU Bi-Polar Series