Panasonic 150 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount - EEEFK1E151GL
Κωδικός Προϊόντος της RS: 262-1445Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFK1E151GL
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
37.5μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Ταινία
Προδιαγραφές
Capacitance
150μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
37.5μA
Automotive Standard
AEC-Q200
Series
FK
Dissipation Factor
0.14%