Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H101P 500
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
340mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 100 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEE1HA101UP 500
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα καρούλι των 500) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
FK smt Al electro cap,100uF 50V
FK smt Al electro cap,100uF 50VΚατασκευαστής: Panasonic
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Panasonic 100μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Surface Mount - EEEHA1H101UP
Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder 500
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
350mA
Leakage Current
3μA
340mΩ
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series
Approvals
AEC-Q200 qualified