Κωδικός Προϊόντος της RS: 747-9078Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFK1H470XP
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
47μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Polarity
Polar
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
195mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series reels
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H470XP 900
Panasonic 47 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder 900
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
47μF
Product Type
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
7.7mm
Polarity
Polar
Length
7.7mm
Package/Case
900
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
195mA
Leakage Current
3μA
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series reels