Panasonic 470 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1H471AM 0125
Κωδικός Προϊόντος της RS: 708-3948Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFK1H471AM
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
16.5mm
Polarity
Polar
Length
19mm
Package/Case
0125
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.6A
Equivalent Series Resistance ESR
73mΩ
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.12%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK High Temperature Reflow Series
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδας
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
16.5mm
Polarity
Polar
Length
19mm
Package/Case
0125
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.6A
73mΩ
Series
FK SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.12%