Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1V100R 1000
Κωδικός Προϊόντος της RS: 708-3443Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFK1V100R
Capacitance
10μF
Height
5.8mm
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
160mA
Dissipation Factor
200%