Panasonic 680 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEFN1C681UP 500
Κωδικός Προϊόντος της RS: 204-3386Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFN1C681UP
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
0.16Ω
Series
FN-V
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
680μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
10mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
105°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
600mA
Leakage Current
3μA
0.16Ω
Series
FN-V
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
0.16%