Panasonic 1200 μF Aluminium Capacitor 16 V dc, Surface Mount - EEEFT1C122UP Surface Mount Can
Κωδικός Προϊόντος της RS: 287-898Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFT1C122UP
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
1200μF
Product Type
Aluminium Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Polarity
Negative
Length
10.2mm
Package/Case
Surface Mount Can
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.2A
Leakage Current
192μA
Equivalent Series Resistance ESR
60mΩ
Series
FT
Automotive Standard
AEC-Q200
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Σακούλα
Προδιαγραφές
Capacitance
1200μF
Product Type
Aluminium Capacitor
Construction
Cylindrical Can
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Tape
Height
5.4mm
Polarity
Negative
Length
10.2mm
Package/Case
Surface Mount Can
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
1.2A
Leakage Current
192μA
60mΩ