Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFT1E471AP 500
Κωδικός Προϊόντος της RS: 729-6251Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEFT1E471AP
Capacitance
470μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
117.5μA
Equivalent Series Resistance ESR
80mΩ
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FT High Temperature Reflow Series
Επιλέγξτε συσκευασία
Capacitance
470μF
Product Type
Packaging
Carrier Tape
Height
10.2mm
Polarity
Polar
Length
10.2mm
Package/Case
500
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Tolerance ±
20%
Ripple Current
850mA
Leakage Current
117.5μA
80mΩ
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%