Panasonic 47 μF Capacitor 16 V dc, Surface Mount Solder - EEEHC1C470P 1000
Κωδικός Προϊόντος της RS: 727-0871Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEHC1C470P
Capacitance
47μF
Mount Type
Surface Mount
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
70mA
Dissipation Factor
0.2%
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
47μF
Mount Type
Surface Mount
Height
5.8mm
Length
7.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
70mA
Dissipation Factor
0.2%