Panasonic 2.2 μF Capacitor 50 V dc, Surface Solder - EEEHC1H2R2R 2000
Κωδικός Προϊόντος της RS: 727-0947Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEHC1H2R2R
Capacitance
2.2μF
Mount Type
Surface
Height
5.8mm
Length
5.5mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
16mA
Dissipation Factor
0.12%
Χώρα Προέλευσης
Japan
Προδιαγραφές
Capacitance
2.2μF
Mount Type
Surface
Height
5.8mm
Length
5.5mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
16mA
Dissipation Factor
0.12%