Panasonic 33 μF Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1E330AP 1000
Κωδικός Προϊόντος της RS: 569-158Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEHD1E330AP
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
55mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Λεπτομέρειες Προϊόντος
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
33μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
1000
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
55mA
Leakage Current
3μA
Series
HD SMD
Automotive Standard
AEC-Q200
Λεπτομέρειες Προϊόντος
HD Series