Panasonic 10 μF Capacitor 50 V dc - EEEHD1H100P
Κωδικός Προϊόντος της RS: 727-0809PΚατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEEHD1H100P
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Voltage
50 V dc
Height
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Ripple Current
33mA
Tolerance
±20 %
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Επιλέγξτε συσκευασία
Capacitance
10μF
Product Type
Capacitor
Voltage
50 V dc
Height
5.8mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Diameter
6.3 mm
Maximum Operating Temperature
105°C
Ripple Current
33mA
Tolerance
±20 %
HD Series