Panasonic 390 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 2.5 V dc, Surface - EEFTX0E391RB
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
390μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
10.2A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%
Χώρα Προέλευσης
Japan
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Καρούλι
Προδιαγραφές
Capacitance
390μF
Product Type
Construction
Polymer Aluminium Electrolytic
Mount Type
Surface
Height
1.9mm
Polarity
Positive
Length
7.3mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
135°C
Lifetime
5500 h
Standards/Approvals
RoHS
Ripple Current
10.2A
Leakage Current
0.1μA
Tolerance
±20 %
3mΩ
Automotive Standard
No
Series
TX
Dissipation Factor
0.1%