Panasonic 47 μF Capacitor 160 V dc, Radial, Through Hole - EEUED2C470 Radial Lead
Capacitance
47μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
461.2μA
Tolerance
±20 %
Series
ED RADIAL
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
ED Series
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Capacitance
47μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
461.2μA
Tolerance
±20 %
Series
ED RADIAL
Dissipation Factor
8%