Panasonic 1800 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFC1A182S Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 572-407Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFC1A182S
brand-logo
Προδιαγραφές
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Polarity
Polar
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
43mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1800μF - 15000μF
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 1800 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFK1A182L Radial Lead
Panasonic 1800 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFK1A182 Radial Lead
Panasonic 1800 μF Capacitor 10 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1A182 Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
1800μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
15mm
Polarity
Polar
Length
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
7.5mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
43mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1800μF - 15000μF