Panasonic 180μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 16V dc, Through Hole - EEUFC1C181
Κωδικός Προϊόντος της RS: 315-0445Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFC1C181
Capacitance
180µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
6.3 (Dia.) x 15mm
Height
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
250mΩ
Series
FC Radial
Ripple Current
400mA
Leakage Current
3 μA
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 220 μF Capacitor 16 V dc, Through Hole - EEUFR1C221 Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Επιλέγξτε συσκευασία
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
180µF
Voltage
16V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
6.3 (Dia.) x 15mm
Height
15mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
6.3mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
2.5mm
Lifetime
1000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
250mΩ
Series
FC Radial
Ripple Current
400mA