Panasonic 560 μF Capacitor 25 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1E561 Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 315-0580Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFC1E561
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
52mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Προδιαγραφές
Capacitance
560μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
52mΩ
Series
FC Radial
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF