Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 63 V dc, Through Hole - EEUFC1J101 Radial Lead
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
256mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1uF - 100uF
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Yageo 100μF Electrolytic Capacitor 63V dc, Through Hole - SE063M0100B5S-1012
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 25) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Through Hole
Height
12.5mm
Length
12.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
3000 h
Tolerance
±20 %
256mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1uF - 100uF