Panasonic 390 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J391 Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 315-0990Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFC1J391
Capacitance
390μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
70mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 390μF Electrolytic Capacitor 50V dc, Through Hole - EEUFC1H391
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
390μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Ammo Pack
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Tolerance
±20 %
70mΩ
Series
FC Radial
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF