Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1V101 Radial Lead
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
Equivalent Series Resistance ESR
117mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1uF - 100uF
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
RS PRO 100 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole Radial Lead
Capacitor, electrolytic, radial, 105CFC, 35V, 100uF
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 10) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Nichicon 100 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - UPS1V101MPD PC Pin
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
2000 h
Tolerance
±20 %
117mΩ
Series
FC-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 1uF - 100uF