Panasonic 2700 μF Capacitor 10 V dc, Through Hole - EEUFK1A272 Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 571-527Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFK1A272
Capacitance
2700μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
270μA
Tolerance
±20 %
Series
FK Radial
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series 6.3 V to 16 V
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Capacitance
2700μF
Mount Type
Through Hole
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
270μA
Tolerance
±20 %
Series
FK Radial
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series 6.3 V to 16 V