Panasonic 180 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFK1V181 Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 571-559Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFK1V181
Capacitance
180μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
63μA
Tolerance
±20 %
Series
FK Radial
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series 25 V to 35 V
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Capacitance
180μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
3000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
63μA
Tolerance
±20 %
Series
FK Radial
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FK Series 25 V to 35 V