Panasonic 4700 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFM0J472L Radial Lead
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
7000 h
Leakage Current
296.1μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FM Series 6.3 V to 16 V
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
4700μF
Product Type
Capacitor
Height
30mm
Length
30mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
7000 h
Leakage Current
296.1μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FM Series 6.3 V to 16 V