Panasonic 3900 μF Capacitor 6.3 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR0J392 Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS: 708-3493Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFR0J392
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
3900μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
245.7μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 6.3 V to 25 V
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Προδιαγραφές
Capacitance
3900μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Construction
Radial Can
Packaging
Bag
Polarity
Polar
Height
20mm
Length
20mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Series
FR
Automotive Standard
AEC-Q200
Leakage Current
245.7μA
Tolerance
±20 %
Dissipation Factor
8%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 6.3 V to 25 V