Panasonic 470 μF Capacitor 6.3 V dc, Through Hole Radial Lead - EEUFR0J471H
Κωδικός Προϊόντος της RS: 249-1347Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFR0J471H
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
455mA
Automotive Standard
No
Series
FR-A
Dissipation Factor
0.22%
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Through Hole
Packaging
Tape
Length
11.2mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Tolerance ±
20%
Ripple Current
455mA
Automotive Standard
No
Series
FR-A
Dissipation Factor
0.22%