Panasonic 100 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1H101 Radial Lead
Capacitance
100μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V
Εναλλακτική
Find out more
RS PRO 100 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole Radial Lead
Κωδικός Προϊόντος της RS181-5366ΚατασκευαστήςRS PRO
Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 50) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Nippon Chemi-Con 100μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Radial, Through Hole - EKY-500ELL101MHB5D
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 20) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Εναλλακτική
Find out more
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
100μF
Product Type
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
11.5mm
Length
11.5mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
3.5mm
Lifetime
6000 h
Leakage Current
50μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Dissipation Factor
200%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V