Panasonic 1500 μF Capacitor 35 V dc, Radial, Through Hole - EEUFR1V152L Radial Lead
Capacitance
1500μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
420μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V
Προδιαγραφές
Capacitance
1500μF
Product Type
Capacitor
Mount Type
Radial, Through Hole
Packaging
Bag
Height
30mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
10000 h
Leakage Current
420μA
Tolerance
±20 %
Series
FR
Dissipation Factor
8%
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V