Panasonic 470 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 35 V dc, Through Hole - EEUFR1V471 Radial Lead
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
164.5μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Rubycon - 35ZLH470MEFC10X16
Rubycon - 35ZLH470MEFC10X16Κατασκευαστής: Rubycon
NIC Components 470μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 35V dc, Through Hole - NRE-JL471M35V10X16F
P.O.A.Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Rubycon - 35ZLH470MEFC10X16
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
470μF
Product Type
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
16mm
Polarity
Polar
Length
16mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
8000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
164.5μA
Tolerance
±20 %
Series
FR-A
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FR Series 35 V to 63 V