Panasonic 6200 μF Capacitor 16 V dc, Radial, Through Hole - EEUFS1C622 Radial Lead
Capacitance
6200μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FS
Dissipation Factor
0.16%
Χώρα Προέλευσης
Malaysia
Προδιαγραφές
Capacitance
6200μF
Mount Type
Radial, Through Hole
Height
25mm
Length
25mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum Operating Temperature
105°C
Lead Pitch
7.5mm
Lifetime
10000 h
Standards/Approvals
RoHS
Leakage Current
0μA
Tolerance
±20 %
Series
FS
Dissipation Factor
0.16%