Panasonic 4.7 μF Capacitor 50 V dc, Through Hole - EEUHD1H4R7 Radial Lead
Capacitance
4.7μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
HD RADIAL
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Capacitance
4.7μF
Product Type
Capacitor
Construction
Radial Can
Mount Type
Through Hole
Packaging
Bag
Height
11mm
Polarity
Polar
Length
11mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Radial Lead
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
1000 h
Standards/Approvals
RoHS
Lead Pitch
2mm
Leakage Current
3μA
Tolerance
±20 %
Series
HD RADIAL
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
8%