Pepperl + Fuchs NBB10-30GM50-WS Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP 253V 10 mm 253 V ac
brand-logo
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable PVC
Mount Type
Flush
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
253V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
10mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CCC, CCSAUS, cULus, EN 60947-5-2:2007, IEC 60947-5-2:2007
Maximum AC Voltage
253V ac
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
20Hz
Shielding
Shielded
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Two Wire ac
Pepperl + Fuchs
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP67
Terminal Type
Cable PVC
Mount Type
Flush
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
253V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
10mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
Maximum AC Voltage
253V ac
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
20Hz
Shielding
Shielded
Switching Current
200mA