Pepperl + Fuchs NBB15-U1-E2 Block Proximity Sensor, M20 x 1.5 PNP 3V 15 mm 30 V dc 200 mA
Thread Size
M20 x 1.5
Body Style
Block
Length
118mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
Screw
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Polyamide
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
General Purpose, IEC 60947-5-2:2007, cCSAus Listed, cULus Listed, EN 60947-5-2:2007
Depth
40mm
Maximum Switching Frequency
200Hz
Shielding
Unshielded
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Vietnam
Λεπτομέρειες Προϊόντος
’Varikont’ High Current and Magnetic Interference Immune Switches
Block and Limit Switch Style
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Προδιαγραφές
Thread Size
M20 x 1.5
Body Style
Block
Length
118mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
Screw
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Polyamide
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
Depth
40mm
Maximum Switching Frequency
200Hz