Pepperl + Fuchs NBB2-12GM50-E2 Threaded Barrel Proximity Sensor, M12 PNP NBN40-U1-E0 36V 100 mm 36 V dc 200mA
brand-logo
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M12
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP68
Mount Type
Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
36V
Housing Material
Brass White Bronze Coated
Maximum Detection
100mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
36V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
DNV GL rules for classification - Ships
Depth
12mm
Maximum Switching Frequency
3.5kHz
Shielding
Shielded
Series
NBN40-U1-E0
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Standard Sensing Range
Pepperl + Fuchs
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
M12 PNP PROX. SWITCH
M12 PNP PROX. SWITCHΚατασκευαστής: NEUTRAL
P.O.A.Μονάδας (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
IND.PROX. SWITCH M12 PNP
IND.PROX. SWITCH M12 PNPΚατασκευαστής: NEUTRAL
Pepperl + Fuchs NMB2-12GM55-E2-FE Threaded Barrel Proximity Sensor, M12 x 1 PNP 3V 2 mm 30 V dc 200mA
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
M12 PNP PROX. SWITCH
IND.PROX. SWITCH M12 PNP
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M12
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
2m
IP Rating
IP68
Mount Type
Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
36V
Housing Material
Brass White Bronze Coated
Maximum Detection
100mm
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
36V dc
Maximum Operating Temperature
85°C
Standards/Approvals
Depth
12mm
Maximum Switching Frequency
3.5kHz
Shielding
Shielded
Series
NBN40-U1-E0
Switching Current
200mA