RB088RSM10S
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.84V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
220A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
4.35mm
Height
6.65mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
AEC-Q101
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα καρούλι των 4000) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
P.O.A.
Brand
ROHMProduct Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-277A
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
100V
Diode Configuration
Single
Series
RB088RSM10S
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.84V
Minimum Operating Temperature
-55°C
220A
Maximum Operating Temperature
175°C
Length
4.35mm
Height
6.65mm