ROHM 65 V 10 A Rectifier & Schottky Diode Schottky 3-Pin TO-277GE RBQ10RSM65BTL1
Κωδικός Προϊόντος της RS: 267-2402Κατασκευαστής: ROHMΚωδικός Κατασκευαστή: RBQ10RSM65BTL1
brand-logo
Προβολή όλων σε Schottky Diodes & Rectifiers
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-277GE
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
65V
Diode Configuration
Single
Series
RBQ10RSM65B
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.67V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
150A
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
4.75mm
Height
6.65mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
AEC-Q101
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Brand
ROHM
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Mount Type
Surface
Package Type
TO-277GE
10A
65V
Diode Configuration
Single
Series
RBQ10RSM65B
Rectifier Type
Schottky
Pin Count
3
Maximum Forward Voltage Vf
0.67V
Minimum Operating Temperature
-55°C
150A
Maximum Operating Temperature
150°C
Length
4.75mm
Height
6.65mm